Tieto sekcie sú určené iba pre návštevníkov starších ako 18 rokov. Prosíme potvrďte svoj vek.
Hneď po prvom dúšku cítite, či preskočila iskra, či okrem správnej farby, peny a teploty má to najdôležitejšie. Chuť. Tá dokáže veľa, vlastne všetko. Na nej skutočne záleží. Naozaj, dušu samotnému pivu dáva jeho chuť, ktorú si každý fajnšmeker veľmi dobre zapamätá.
Jasné, dôležitý je aj obal, dizajn fľaše, etiketa, nápisy, fonty písma, farby, ktoré nám tiež padnú do oka. Lenže tento make-up má pivo z Banskobystrického pivovaru podľa mňa velice šmrncovný, doslova hmm a vŕŕ... A čo vnútro? Čo sa skrýva pod obalom? Prečo chutí tak, ako chutí? Ak ste si povedali „pozrime sa mu na zúbky“, ja radím „pozrime sa mu na bublinky“. Hltajte riadky nižšie.
Zdroj: Levická sladovňa
V Banskobystrickom pivovare skutočne už roky nenechávajú nič na náhodu a robia všetko preto, aby to vždy bolo pre naše chuťové poháriky nezabudnuteľné stretnutie s pivom Urpiner. Veľmi precízne dbajú pri výbere surovín, z ktorých sa pivo v meste pod Urpínom vyrába. Slad, chmeľ a voda, to je základ. Tak poďme pekne po poriadku, čiže slad.
Čo o ňom vieme všeobecne? Slad sa vyrába zo špeciálnych druhov jačmeňa a má veľký vplyv na kvalitu piva. Jednotlivé druhy sladov sa používajú na rôzne druhy pív – svetlé, tmavé a niečo medzi, delí sa aj podľa chutí a oblastí. Na Slovensku boli, aj sú veľmi dobré podmienky na pestovanie jačmeňa, ktorý má svoje meno i vo svete. Lebo kvalitka a to sa historicky vie. Dnes sa z Levickej sladovne pravidelne vyváža do Rumunska, Maďarska, Poľska a Srbska, ale i do 4 svetových kontinentov, čo je až 80% produkcie. Ročne tu vedia vyprodukovať vďaka rekonštrukcii až 15 tisíc ton sladu.
Starostliví pivovarnícki majstri v Banskobystrickom pivovare sa uvážene rozhodli pre to najlepšie z najlepšieho. Tým je totiž podľa kuloárov na Slovensku označovaný Levický slad. Je totiž dopestovaný na odpradávna známych úrodných poliach južného Slovenska. Pamätám si, že v dejepise a zemepise nás učili, ako bola táto oblasť poľnohospodársky významná, lebo pôda, slnko a makači na poliach. Ale vráťme sa do súčasnosti.
Zdroj: Levická sladovňa
Pri pive URPINER nie je nad čím váhať. Zakaždým je to najkrajšie rande s výnimočným slovenským pivom. Je to dané do veľkej miery spomínaným Levickým sladom, ktorý je pivovarský jačmenný slad určený na výrobu svetlého piva plzenského typu. A ešte nejaké fakty: Tento slad sa vyrába z vyšľachtených certifikovaných odrôd sladovníckeho dvojradového jačmeňa. A tie sa pestujú sa len vo vymedzenej zemepisnej oblasti a nie, že láry-fáry kde by sme to posadili. Len „odtál – potál a vác né.“ V Levickom slade hrajú tie správne tóny farby a chuti. Kultivovane povedané - lahodná symbióza.
Skrátka Levický slad v pive URPINER, je niečo ako tá iskra prvého rande – prvého dúšku, na ktorom každý fanúšik piva vždy lipne a pivo sa v krígli trasie, pení nervozitou, či sa spolu ešte niekedy uvidíte. Aj vďaka Levickému sladu je URPINER z Banskobystrického pivovaru výnimočným slovenským pivom, pretože sa vyrába z tých najkvalitnejších surovín. Nabudúce si posvietime na ďalšie súčiastky, čo poviete?
A teraz úprimne, máte chuť sa odmeniť a čo najkratšou cestou vyštartovať k plechovke, alebo fľaši URPINER? V poriadku, pripravení? 3-2-1-ŠTART!
Čo máte nové URPINER priatelia? Veríme, že si opäť nenecháte ujsť najbližšie riadky o novinkách z Banskobystrického pivovaru. Síce sa nedávno zmenil letný čas na zimný, ale viete, čo ostalo rovnaké? Nezmenila sa chuť a zloženie výnimočného slovenského piva URPINER priamo zo srdca Slovenska!
Jeseň dorazila, leto je fuč, ale hádam nikomu neuberie na nálade, že prišlo aj typické počasie na túto ročnú dobu. Len žiadne strachy a jesenné nálady prosím, pretože máme výborný tip, ako si spestriť jeden októbrový víkend.
Spoločnosť Banskobystrický pivovar ako aj celá verejnosť vníma, že aktuálna situácia ohľadom šírenia koronavírusu a choroby COVID-19 sa stáva čoraz vážnejšou a nikto z nás by ju nemal brať na ľahkú váhu či podceňovať.
V súvislosti so zatvorením prakticky všetkých prevádzok v segmente HoReCa (hotely, reštaurácie, kaviarne, puby...), došlo u nás k poklesu objednávok a odbytu sudového piva, čo si vyžiadalo dočasné zníženie výroby sudového piva. Dopyt po ostatných obaloch ako sú plechovky a fľaše v tomto čase zostáva nezmenený alebo dokonca mierne narastá.
V tejto chvíli sa naplno ukazuje, ako je životne dôležitá podpora výroby slovenských produktov a potravín zvlášť.
Preto by som chcel vyzvať všetkých ľudí na Slovensku, aby nakupovali slovenské produkty, obchodné reťazce, aby v maximálnej možnej miere predávali slovenské potraviny a podporili tak zvýšenie potravinovej bezpečnosti Slovenska. Spoločne tak pomôžeme našim slovenským podnikom a firmám, ktoré budú v mnohých prípadoch zápasiť s existenčnými problémami.
Všetkých fanúšikov výnimočného slovenského piva URPINER chceme ubezpečiť, že zásobovanie obchodov našimi výrobkami je v tejto chvíli plynulé a nášho piva máme dostatok.
V záujme ochrany zdravia našich zamestnancov ako aj našich obchodných partnerov a zákazníkov aj my prijímame Preventívne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu. Preto sme sa rozhodli znížiť počty pracovníkov priamo na pracovisku tak, aby bolo možné zachovať plynulú výrobu a dodávky piva Urpiner do obchodných sietí na Slovensku. Každý, kto môže, zostáva pracovať doma v režime Home office, alebo čerpá dovolenku, prípadne inú formu pracovného voľna.
V súčasnosti prežívame mimoriadne náročné obdobie, ktoré preverí pripravenosť všetkých nás vysporiadať sa so situáciou, ktorá sa nedala vopred predvídať. Chceme všetkých ubezpečiť, že naša spoločnosť vyvinie maximálne úsilie, aby sme aj my svojimi krokmi prispeli k celospoločenskému zvládnutiu tejto nebezpečnej pandémie.